Dijital kimlik doğrulama, Metaverse’ün yükselişiyle daha da değerli hale gelecek

Dijital kimlik doğrulama alanında önder şirketlerden OCR Labs, popülerliği gün geçtikçe artan Metaverse’te dijital kimlik doğrulamasının rolü …

Yayınlama: 03.11.2022
0
A+
A-

Dijital kimlik doğrulama alanında önder şirketlerden OCR Labs, popülerliği gün geçtikçe artan Metaverse’te dijital kimlik doğrulamasının rolü hakkında bilgiler paylaşıyor.

Metaverse’te yer alabilmeleri ve imkanlarından faydalanabilmeleri için kullanıcıların dijital avatarlarını oluşturması gerekiyor. Bunun için de gerçek dünyada bir kimliklerinin olduğunu doğrulamaları ve avatarlarının gerçek sahibi olduklarını gösterebilmeleri çok değerli. Bu yüzden Metaverse’ün herkes için inançlı bir ortam olabilmesi için şirketlerin gereksinim duyduğu takviyesi yalnızca alanının en güzeli kimlik doğrulama sistemleri sağlayabiliyor.

Yakın geçmişte kripto paralar ve NFT’ler siber saldırganlar için ilgi cazibeli bir maksat haline geldi. Metaverse de eşyaların ve hizmetlerin kripto paralar ve NFT’ler üzerinden elde edilebileceği bir ortam olma yolunda ilerliyor. Bu doğrultuda kimlik doğrulama tahlillerinin, dış görünüşlerin özelleştirebileceği Metaverse’ün inançlı bir alan olmasına yardımcı olacağı bedellendiriliyor.

OCR Labs Memleketler arası Genel Müdürü Russ Cohn, mevzuyla ilgili şunları söylüyor: “IDC’ye nazaran Metaverse’ün 2025’e kadar 36 milyar dolar bedele ulaşması bekleniyor ve bu sırada bireylerin yarattığı dijital suretler de kimliklere yeni bir katman ekliyor. Kimlik doğrulama süreci halihazırda pek çok yarar sağlıyor fakat Metaverse ile çok daha kritik bir değere sahip olacak. OCR Labs olarak tahlillerimiz 230 bölgede, 142’den fazla lisanda ve dizgide 16.000’den fazla kimlik evrakını muvaffakiyetle tanımlayabiliyor. OCR Labs olarak dünyayı Metaverse’e geçiş yaparken desteklemeye ve avatar sahiplerinin kendilerini doğrulamasına yardımcı olmaya hazırız. Tahlillerimiz sayesinde kimse dolandırıcı faaliyetlerde bulunmak gayesiyle gerçek kimliğini gizleyemeyecek.”

REKLAM ALANI
Leave a Comment

Comments - 0 Comment

No comments yet.