reklam
reklam
DOLAR32,2450% 0.19
EURO34,8834% 0.09
STERLIN40,9754% 0.23
FRANG35,2481% 0.16
ALTIN2.424,38% 0,60
BITCOIN67.215,99-3.343
reklam

Başkan Yavaş: Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üyelik hedefi çok önemli katkılar sunmaktadır

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 9 Mayıs Avrupa Günü dolayısıyla resepsiyon düzenlendi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Yavaş: Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üyelik hedefi çok önemli katkılar sunmaktadır
reklam

Mansur Yavaş, CerModern'deki etkinlikte konuşarak, Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut’un görev süresinin bittiğine değindi.

Yavaş, “Ankara özelinde de belediyemiz tarafından yürütülen SMART Ankara Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı ile ilgili, kendisi ile çok yakın iş birliği yaptık ve birçok projeyi hayata geçirdik. Vermiş olduğu destekten dolayı bir kez daha huzurlarınızda kendisine teşekkür ediyorum.” diyerek açıklamalarını sürdürdü.

Konuşmasında Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne (AB) giriş sürecini de değerlendiren Yavaş, şunları kaydetti:

“Bildiğiniz üzere Türkiye’nin AB’ye üyelik girişimi Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize hedef olarak gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma idealinin bir göstergesidir. Ortak Avrupa ruhunun temeli olan demokrasi, insan hakları ve hukukun üstünlüğünü sağlamada Türkiye’nin AB’ye üyelik hedefi çok önemli katkılar sunmaktadır. Bu nedenle Türkiye uzun zamandır bu yolda attığı adımlarla AB’ye üyelik için hazır olduğunu göstermiştir. Ülkemizin kuzey ve güneyinde yaşananlar ise Türkiye’nin Avrupa Birliği için ne kadar öneme sahip olduğunu gözler önüne sermektedir. AB üyesi ülkeler ile AB kurumlarından da ülkemizin AB üyeliği konusundaki çabalarını desteklemeleri ve önyargıları aşarak bir an önce Türkiye’nin tam üyeliğinin gerçekleşmesi için gerekli iradeyi göstermelerini bekliyoruz.”

Hibya Haber Ajansı

reklam
betnis giriş
betnis
yakabet giriş