reklam
reklam
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.975.6521.124
reklam

İBB, “Cumhuriyet Otobüsü” projesini hayata geçirdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Dairesi Başkanlığı, “Demokrasi Yüzyılı” etkinlikleri kapsamında, çocuklar için “Cumhuriyet Otobüsü” projesini hayata geçirdi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
İBB, “Cumhuriyet Otobüsü” projesini hayata geçirdi
reklam

İBB’nin “Demokrasi Yüzyılı” etkinlikleri kapsamında çocuklara 100’üncü yıl ruhunu yaşatan “Cumhuriyet Otobüsü” 250. durağına vardı. Bahar aylarından bu yana mahalle mahalle İstanbullu çocuklarla buluşan otobüsün 250. durağı Küçükçekmece Kanarya Mahallesi oldu.

23 Nisan 2023 tarihinde Sarayburnu’ndan hareket eden Cumhuriyet Otobüsü, yaklaşık 8 ay boyunca İstanbul’u mahalle mahalle, köy köy gezerek çocuklarla sayısız etkinlik gerçekleştirdi.

Yalnızca aralık ayında 29 mahalle gezildi

“Cumhuriyet Otobüsü”nün Aralık ayındaki durakları; Üsküdar’ın Bahçelievler, Küçüksu, Sultantepe ve Ünalan Mahalleleri; Tuzla’nın Akfırat, Aydıntepe ve Evliya Çelebi Mahalleleri; Gaziosmanpaşa’nın Bağlarbaşı, Şemsipaşa ve Yenidoğan Mahalleleri; Başakşehir’in Altınşehir, Başak ve Başakşehir Mahalleleri; Küçükçekmece’nin Kanarya Mahallesi, Kartal’ın Cumhuriyet, Petroliş ve Gümüşpınar Mahalleleri; Maltepe’nin Başıbüyük Mahallesi; Sultanbeyli’nin Orhangazi ve Necip Fazıl Mahalleleleri; Ümraniye’nin Mehmet Akif Ersoy Mahallesi; Bayrampaşa’nın Cevatpaşa ve Yıldırım Mahalleleri, Büyükçekmece’nin Fatih ve Güzelce Mahalleleri; Esenyurt’un Çınar ve Necip Fazıl Kısakürek Mahalleleri ile Çekmeköy’ün Çamlık ve Ekşioğlu Mahalleleri oldu.

Miniklerle sürpriz buluşmalar

Bu zamana dek 250 mahallede çocuklarla buluşan Cumhuriyet Otobüsü; çocuklara, birbirinden keyifli gösteriler ve oyunlarla keyifli anlar yaşattı. Etkinlik kapsamında; oyunlar, sokak sanatları, çocuk konserleri, cumhuriyet bilgi yarışmaları, bubble show’lar, illüzyon show’lar, ve atölyeler yer aldı.

29 Ekim 2024’e kadar yollarda olacak

İBB Kültür Dairesi Başkanlığı’nın hayata geçirdiği ‘Cumhuriyet Otobüsü’, 29 Ekim 2024 tarihine dek yollarda olacak. İstanbullu çocuklar ve aileleri, programın detaylarına İBB Kültür sosyal medya hesaplarından ve www.kultursanat.istanbul adresinden ulaşabilir.

 

Hibya Haber Ajansı

reklam