reklam
reklam
DOLAR32,3261% 0.04
EURO35,0662% 0.24
STERLIN41,8305% 0.52
FRANG36,1630% 0.07
ALTIN2.405,29% -0,41
BITCOIN68.149,991.161
reklam

Ayakkabı Dünyası ile 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde 18 kilogram atık, 550 adet izmarit toplandı

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde, Ayakkabı Dünyası ve DenizTemiz Derneği/ TURMEPA Caddebostan sahilinde kıyı temizleme etkinliği gerçekleştirdi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ayakkabı Dünyası ile 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde 18 kilogram atık, 550 adet izmarit toplandı
reklam


Temiz bir gelecek ve yaşanabilir bir dünya için doğaya adım atan Ayakkabı Dünyası, projeyle kurumsal dünyada sürdürülebilirliğe yönelik yaklaşımların ve atık yönetiminin önemini ortaya koydu. Etkinlikte plastik, metal, kağıt ve cam başta olmak üzere toplam 18 kg atık toplanarak denizlerimizden uzaklaştırıldı. Katılımcılar ayrıca sahilden 550 adet izmarit topladı.

Sürdürülebilirliği kurumsal değer olarak benimseyen ve karbon ayak izini azaltacak çalışmalar yapan Ayakkabı Dünyası, atık yönetimi konusunda fark yaratan girişimlere imza atmaya devam ediyor. Ayakkabı Dünyası, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında farklı projelerle desteğini sürdürdüğü TURMEPA ile bir araya gelerek anlamlı bir proje gerçekleştirdi. #DoğayaAdımAt mottosu çerçevesinde çevreyi koruma bilincini yaymayı misyon edinen marka, TURMEPA ile birlikte Caddebostan sahilinde kıyı temizleme etkinliği yaptı.

Sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarıyla tanınan içerik üreticisi Saadet Algan’ın ev sahipliği yaptığı etkinliğe Saadet Algan’ın arkadaşları da katıldı. 25 kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte plastik, metal, kağıt ve cam başta olmak üzere 18 kilogram atık ve 550 adet izmarit toplandı. Ayakkabı Dünyası ekibi, TURMEPA yetkilileri ve etkinlik katılımcıları tarafından ayrıştırılarak toplanan atıklar belediye ekiplerine teslim edildi.

Dünyada kaynakların azalmaya başladığı, çevre kirliliğin arttığı gerçeğinden yola çıkarak Provoq Recycled Koleksiyonu’nu geliştiren Ayakkabı Dünyası, koleksiyonda geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen ürünlere yer veriyor. Ayakkabı Dünyası, uzun vadede tüm kategorilerde satılan ürünlerin en az %30 ila %50’sini geri dönüşümlü ve vegan malzemelerden üretmeyi ve karbon ayak izini azaltarak çevre dostu bir firma olmayı amaçlıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

reklam
betnis giriş
betnis
yakabet giriş