reklam
reklam
DOLAR32,2035% -0.01
EURO35,0076% -0.03
STERLIN40,9257% 0.03
FRANG35,4034% -0.01
ALTIN2.505,92% 0,21
BITCOIN67.050,000.033
reklam
Banu YELKOVANTÜM YAZILARI

ÇEV Sanat’ın Genç Yetenekleri Başarıdan Başarıya Koşuyor

Genç piyano sanatçısı “Tarık Kaan Alkan” dünyanın en önemli müzik okullarından The Juıllıard School’dan tam eğitim bursu kazandı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÇEV Sanat’ın Genç Yetenekleri Başarıdan Başarıya Koşuyor
reklam


ÇEV Sanat’ın genç piyano sanatçısı Tarık Kaan Alkan, dünyanın en önemli müzik okullarından The Juilliard School’un (New York), dünyaca ünlü piyano hocalarının jüri üyeliğinde gerçekleşen sınavlarında üstün başarı göstererek, okulun piyano bölümüne tam eğitim bursuyla kabul edildi.
 

ÇEV Sanat’ın bu yıl dünyanın en önemli müzik okullarına dereceyle giren ikinci genç sanatçısı olan Tarık Kaan Alkan’dan övgüyle bahseden jüri üyesi Robert McDonald genç yetenek için “Müzikle olan bağlantın çok kuvvetli, gerçek ve çok önemli bir yeteneğe sahipsin” yorumunu yaptı. McDonald ile birlikte diğer jüri üyeleri; Sergei Babayan, Emanuel Ax, Hung-Kuan Chen , Stephen Hough, Yoheved Kaplinsky, Soyeon Kate Lee, Jerome Lowenthal, Julian Martin, Shai Wosner, Yi-heng Yang ve Orli Shaham, sınavda en yüksek puanı genç sanatçıya verdiler.

ÇEV Sanat’ın desteğiyle müzik eğitimine Belçika’da Musica Mundi School’da Hagit Hassid Kerbel ve Jacques Rouvier ile devam etmekte olan Tarık Kaan Alkan, 2024 – 2025 akademik yılında piyano hocası Robert McDonald’ın sınıfında eğitimine The Juilliard School’da New York’ta devam edecek.

Ulusal ve uluslararası pek çok yarışmada birincilikleri bulunan, yurt dışında çeşitli konser salonlarında performans göstererek ülkemizi başarı ile temsil eden, ÇEV Sanat’ın 17 yaşındaki genç piyano sanatçısı Tarık Kaan Alkan’ın 6. albümü mayıs ayında sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

ÇEV Sanat’ın üstün yetenekli genç sanatçılarından Tarık Kaan Alkan, annesi piyano öğretmeni Eser Alkan ile 4 yaşında piyano çalmaya başladı. 2014 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na giren genç sanatçı, 2018 yılında ÇEV Sanat’ın “Genç Yetenekler” projesine dahil olarak, Belçika’da müzik eğitimine başladı. 2019 yılında “Golden Classical Music Awards International Competition” (New York) birincilik ödülünü kazanan Tarık Kaan, 6 Mart 2019’da ödülünü aldı ve Carnegie Hall’da performans sergiledi.

Dünyanın en prestijli kurumlarından
1905 yılında A.B.D.’nin New York kentinde kurulan The Juilliard School, üstün yetenekli sanatçıları bünyesine katarak en üst düzeyde müzikal eğitim almalarını ve birer dünya sanatçısı olmalarını sağlıyor.

42 eyalet ve 50 üzeri ülkeden 800’den fazla öğrencisi bulunan The Juilliard School, Lincoln Center’da yer alan Alice Tully ve David Geffen salonları, Carnegie Hall vb. dünyaca ünlü 5 performans salonunda, genç sanatçılarına yılda 700 performans sergileme olanağı tanıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

reklam
betnis giriş
betnis
yakabet giriş