reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam
Barbaros TAPANTÜM YAZILARI

Babacan: “Yeni bir yol açtık”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İstanbul Sancaktepe’de esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Babacan: “Yeni bir yol açtık”
reklam

Babacan, Kartal’da halkla buluştu. Avcılar ve Beyoğlu’nda halkı selamlayan Babacan’ın yerel seçim çalışmaları Niğde, Pozantı ve Tarsus’la devam edecek.

“Maaş sürekli eriyor”

Ali Babacan, Sancaktepe’de gerçekleştirdiği programda halkla buluştu ve sorunlarını dinledi. Bilhassa emeklilerden maaşlarla ilgili şikayetler alan Babacan’a bir vatandaş “Siz bakanken herkes bir ev bir araba aldı” diyerek geçim sıkıntısından bahsetti.

Babacan şunları söyledi:

“Emeklilerimizle ilgili sorun şu; TÜİK bir enflasyon açıklıyor değil mi? TÜİK, emeklilerimizin maaşı da o ‘uyduruk’ enflasyon kadar artıyor. Halbuki gerçek hayat pahalı. Dolayısıyla maaş sürekli eriyor. Eğer sadece maaşla geçiniyorsa vatandaşımız hali perişan yani. Evinin kirasını bile ödemesi şu anda imkânsız. Zorlaştı hayat. Asıl problem enflasyonu indirmek en önemli iş, on yıl da düşük tuttuk. Sonra maalesef iş bilmezler geldi berbat ettiler.”

“200 TL şimdi 7 dolar etmiyor”

“Siz bazen gösteriyorsunuz ya 200 lira, bu para 140 dolardı sizin bakanlığınızda’ diyerek kendisine elindeki 200 liralık banknotu gösteren vatandaşla sohbet eden Babacan, “134 dolardı, şimdi 7 dolar etmiyor” yanıtını verdi. Vatandaşın 200 liranın yarım kilo Kars kaşarı almaya yetmediğini söylemesi üzerine Babacan: “Kars kaşarı alamıyor. Beyaz peynir hâlâ alıyor ama gelecek yıl beyaz peynir de alamayacak” yanıtını verdi.

“Yanlışlar büyüdü”

AK Parti’den neden ayrıldığını soran vatandaşla kısa bir sohbet gerçekleştiren Babacan, “Onlar yanlış işler yapmaya başladılar. Valla büyük yanlışlar yapıyorlar. Hak adalet kayboldu, ülke gittikçe ekonomik olarak zorlaşıyor, sıkıntıya düşüyor. Biz de çok çalıştık, çok emek verdik ama sonra baktık ki yanlışlar büyüdü, biz şu yanlışların içinde olmayalım dedik. Yeni bir yol açtık, yürüyoruz.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

reklam
betnis giriş
betnis
yakabet giriş