Akar, Azerbaycan Büyükelçisi Mammadov ve Başkan Büyükkılıç’tan KANKA’ya moral ziyareti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Lösemili Çocuklar Haftası programına TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Reşad Mammadov ile birlikte katıldı.

Yayınlama: 06.11.2023
0
A+
A-

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı, AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, lösemili çocuklara acil şifalar temennisinde bulunarak, “Bugün burada sizlerle beraber hüzünleniyoruz, Allah acil şifalar versin diyoruz. Diğer taraftan da hocalarımızı gördükten sonra, bu tesisi gördükten sonra Allah’ın izniyle geleceğe daha güvenle bakabiliyoruz. Bu noktada ki çalışmanızdan dolayı tüm hocalarımıza, sağlık personeline teşekkür ediyorum. Anneler babalara da bu konuda mücadeleye devam diyorum.” dedi.

Türkiye’de lösemi tedavisi konusunda ciddi çalışmalar yapıldığına dikkat çeken Akar şunları söyledi:

“Çok şükür Türkiye’de bu konuda da çok ciddi gelişmeler, çalışmalar var. Hem tedavi teknikleri var hem ilaçlarla alakalı çalışmalar yoğun bir şekilde sürüyor. Bu konuda da Türkiye’de son derece özel bir yeri olan bir hastaneden bahsediyoruz. Valimiz, Belediye Başkanımız, İl Başkanımız, Milletvekillerimiz de bunların güçlenmesi için gereken ne varsa yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Biz insan olarak, devlet olarak elimizden geleni yapacağız. İnşallah evlatlarımız sağlıklarına kavuşacaklar. Aileleriyle beraber güle oynaya hayatlarını sürdürecekler.”

Hibya Haber Ajansı

REKLAM ALANI
Leave a Comment

Comments - 0 Comment

No comments yet.