Başkan Gürkan: “El ele vereceğiz hep birlikte bu şehri yeniden ayağa kaldıracağız”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan beraberindeki heyet ile birlikte Malatya Bingöllüler Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Saim Balat ve Yönetim Kurulu üyelerini dernek binasında ziyaret etti.

Yayınlama: 06.11.2023
0
A+
A-

Başkan Gürkan: ''Bingöllü hemşerilerimiz her zaman yanımızda oldular''

Malatya’yı el birliğiyle tekrar ayağa kaldıracaklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Bingöllü hemşerilerimiz Malatya’nın bir paydaşı olarak Malatya’nın her zaman ileriye gitmesi noktasında çok büyük gayretler gösterdiler ve çalışmalarımızda her zaman yanımızda oldular. El ele vereceğiz hep birlikte bu şehri yeninden ayağa kaldıracağız. Bundan da hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Malatya merkezde yaklaşık 5 bin iş yeri ile ilgili gerekli çalışmaları yaparak ilgili müellif firmaya yer teslimi yapıldı ve çalışmalar başladı.” ifadelerine yer verdi.

 

Tüfenkci: ''Konteyner kentlerin altyapıları bir şehrin altyapıları gibi''

Büyükşehir belediyesinin gayretli çalışmalarıyla konteyner kentlerin altyapılarının kısa sürede tamamlandığını belirten AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya’da ticaret ve barınma ihtiyacının önemini belirterek, “Bingöl, depremin etkilerini bilen, deprem yaşayan bir ilimiz. 6 Şubat depremlerini Malatya’da yaşayan Bingöllüler var. Büyük bir felaket yaşadık. Depremlerden önce gerek büyükşehir belediyemiz gerekse de hükümetimiz Malatya’yı yaşanılabilir, örnek illerden biri haline getirmişti. Depremle beraber yeni bir ihtiyaç doğdu. Bu ihtiyaç barınma ve ticaret. Çarşı merkezlerimiz, iş yerlerimiz yıkıldı. Başkanımızın da ifade ettiği gibi yerinde dönüşüm çalışmalarıyla Malatya’yı yeniden ayağa kaldıracağız. Büyükşehir belediyemizin gerek altyapı çalışmaları noktasındaki gayretlerinden dolayı Sayın Başkanıma teşekkür ediyorum. Deprem zamanı aynı felaketi yaşayan çevre illerde günlerce su verilemedi. Kanalizasyon boruları tamir edilemedi. Depremin ilk günü suyumuz kaybolmuştu.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

REKLAM ALANI
Leave a Comment

Comments - 0 Comment

No comments yet.