Milli sporcular Mısır’da Olimpiyat için yüzecek

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün Paralimpik Takımının milli yüzücüleri Sümeyye Boyacı ile Baran Doruk Şimşek, 7-12 Kasım tarihlerinde Mısır’da düzenlenecek “World Paraswimming World Series” yarışlarında 2024 Paris Paralimpik Oyunları için ay yıldızlı formayla yüzecek.

Yayınlama: 06.11.2023
0
A+
A-

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün Paralimpik Takımının milli yüzücüleri Sümeyye Boyacı ile Baran Doruk Şimşek, 7-12 Kasım tarihlerinde Mısır’ın Başkenti Kahire’de düzenlenecek World Paraswimming World Series yarışlarında mücadele edecek.

Ankara’da toplanan Türkiye Paralimpik Milli Takım Kampı öncesi Paralimpik Yüzme Milli Takımı ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörü Mehmet Bayrak, Sümeyye Boyacı ile Baran Doruk Şimşek, Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan Özen’i ziyaret etti.

Boyacı ve Şimşek, Mısır’daki yarışlara iyi hazırlandıklarını belirterek en iyi sonuçlarla döneceklerini söyleyerek, kendilerine her zaman destek olan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e de teşekkür ettiler. Özen de Boyacı ve Şimşek’e başarılar dileyerek, “Sümeyye ve Baran başarıları ve azimleri ile hep örnek oldular. Mısır’da düzenlenecek yarışlardan da çok iyi sonuçlarla döneceklerine eminiz. Ay yıldızlı formamızla Cumhuriyetimizin 100 Yılında Sümeyye ve Baran’ın başarılarına yenisini ekleyeceklerini biliyor, yürekten başarılar diliyorum.” dedi.

Ziyaret sonrası Boyacı ve Şimşek, Ankara’da toplanan Milli Takım kafilesine katıldı. Mısır’daki yarışlarda Boyacı, İngiltere’nin Manchester kentinde yapılan şampiyonada 2024 Paris Paralimpik Oyunları için aldığı kota sonrası puan yükseltmek için yüzecek. Baran Doruk Şimşek ise 2024 Paris Olimpiyat Oyunları kota mücadelesi verecek.

Türkiye Para Yüzme Milli Takımı Ankara’daki kampı tamamlayarak 7-12 Kasım tarihlerinde Kahire’de düzenlenecek şampiyona için Mısır’a hareket edecek.

Hibya Haber Ajansı

MOBİL REKLAM ALANI
Leave a Comment

Comments - 0 Comment

No comments yet.